052-9095406
תמונת נושא: שיקום חדר האמבטיה אחרי שריפה

שריפה הפורצת בדירה היא אירוע קשה המשאיר את חותמו על הדיירים לאורך שנים רבות. שיקום חדר האמבטיה לאחר כמויות הפיח והעשן שאפפו את הדירה מצד אחד וכמויות המים מהצנרת של מכבי האש מצד שני הוא פרויקט רציני המתבצע בחלקו בדרך שונה משיפוצים רגילים.

שלבי העבודה בשיפוץ חדר האמבטיה

מתקינים באופן זמני בבית מפוחים תעשייתיים שתפקידם הוצאת וטיהור האוויר בחדר האמבטיה.

כל קירות חדר האמבטיה כולל התקרה עוברים הליך של הורדת שכבת הפיח שנצמדה לקירות כיוון שמדובר בחומר המזיק לבריאות ולכן אסור שיישאר בבית. בתום פעולה זו, מאפשרים לקיר להתייבש כראוי בטרם ביצוע כל פעולה נוספת עליו.

לאחר מכן מחליקים את הקירות, מבצעים שפכטל וטיח חדש. השלב הבא הוא מריחת חומר מקשר שתפקידו לשלב בין הטיח החדש לבין הצבע הטרי שיימרח על הקיר. ללא חומר מקשר הצבע לא יימרח כראוי ולא ייתפס על הקיר כיוון שהפיח מותיר שכבה הדומה לאבק על גבי הקיר והיא תמנע את קליטת הצבע . לאור השריפה, מומלץ למרוח שכבה אקרילית למניעת היוצרות עובש ופטריות וארבע שכבות של צבע ולא שתי שכבות בלבד כמקובל.

במקביל מבצעים בדיקה של הנזק שנגרם לתשתיות החשמל והאינסטלציה, אם הכול תקין או אם נגרם להם נזק המצריך את החלפתם.

מפנים את כל הפסולת של האריחים המפויחים, כלים סניטריים שניזוקו, וילונות שנשרפו וכל ציוד אחר שנגרם לו נזק ואי אפשר להשתמש בו עוד.

התקנות חדשות בחדר האמבטיה

ברוב המקרים נגרם נזק לתשתיות ואין ברירה אלא להוציא את התשתיות הקיימות, להשחיל חוטי חשמל חדשים ולהתקין צנרת PVC  חדשה בחדרי האמבטיות.

למעשה מנקודה זו, מבצעים עבודת הקמה של תכולת חדר האמבטיה כמו בבית חדש, אריחים חדשים ארון אמבטיה וכלים סניטריים חדשים.

בתום התקנת הצנרת החדשה, מבצעים ריפוד של חול ומבטנים עם בטון כך שהצנרת תהיה מקובעת ולא תזוז, דבר שעלול לגרום לנזילת מים מתוך החיבורים הרבים הקיימים לאורך קו הצנרת.

זו הזדמנות לבצע שינויים בחדר האמבטיה, להגדיל את שטחה על חשבון מרפסת השירות אם מעוניינים בכך, לשנות את נראות חדר האמבטיה באמצעות התקנת כלים סניטריים חדשניים ומודרניים. לדאוג לעיצוב חדש ולמיקומים אחרים על פי נוחותם של בני הבית.

תכנון מראש של מיקומי הפריטים השונים הוא אקוטי יש להקדיש לכך מחשבה רבה ולקבל החלטות על פי הנוחות במרחב.

בוחרים אריחים חדשים עבור רצפת חדר הרחצה ועבור קירותיו, בכל צבע וצורה האהובים על הלקוח. ההיצע בשוק של אריחים הוא עצום ודי קשה לבחור, אך בסופו של דבר כל אחד בוחר על פי טעמו את האריחים בצבע ובגודל הרצוי.

בתחום הכלים הסניטריים מומלץ לרכוש אסלות תלויות שהן המילה האחרונה בתחום זה. האסלות מקובעות באופן מסיבי לקיר הממוקם מאחורי האסלה. לאסלה מסוג זה אין רגל ולכן הרבה יותר קל לנקות את חדר האמבטיה.

ברוב חדרי הרחצה החדשים, מתקינים ניאגרה נסתרת הממוקמת מאחורי אריחי הקיר. האינסטלטור משאיר פתח שירות כך שאפשר יהיה לתקן או להחליף חלפים במקרה של תקלה . הדבר היחיד הנראה על גבי אריחי הקיר הוא הפאנל ובו ממוקמים הלחצנים המאפשרים הורדת כמות מלאה של 6 ליטר מים או כמות מוקטנת של 4.5 ליטר מים.

יש לרכוש ברזים חדשים ונוחים לשימוש עבור הכיורים ועבור המקלחת והאמבטיה הכוללים צנרת שרשורי ונוחה לשימוש, ראש מקלחת לרחצה בעזרת זרם מים קולח, מקלחון עבור המקלחת ואמבט חדש מאמייל בצבע הנראה ללקוח וארון אחסון לאמבטיה .

האינסטלטור המיומן, מתקין את כל אריחי הקיר, לאחר מכן את הצנרות של כל אחד מהכלים הסניטריים ואת הציוד עצמו, הברזים והמקלחון.

חדר האמבטיה החדש הוא מעוצב, יפה ונעים מאד לשימוש.

אולי יעניין אותך גם:

טיפים מקצועיים לניקוי אמבטיות

שיפוץ האמבטיה לקבלת מראה יוקרתי