052-9095406
תמונת נושא: שיפוץ האמבטיה לקבלת מראה יוקרתי

כולנו מבלים כמה פעמים ביום בחדר האמבטיה ולכן חשוב בשביל ההרגשה הטובה של כל אחד מבני המשפחה שהחדר יהיה נקי ואסתטי במיוחד.

אם מצבה של האמבטיה בדירה שקניתם יד שניה או בדירה שאתם חיים בה הרבה שנים הוא בכי רע, כדאי לעשות שיפוץ מסיבי מהמסד עד הטפחות וליצור שינוי מהותי בנראות ובעיצוב של חדר הרחצה.

כדאי להיעזר במעצב פנים שייתן רעיונות פרקטיים איך לעצב את חדר הרחצה, מהם האלמנטים החדשים הקיימים בתחום זה והיכן למקם כל דבר.

הפעולה הראשונית שיש לבצע היא בדיקת הצנרת הקיימת. אם מדובר בבית ישן, סביר להניח שקיימת תשתית של צנרת ישנה מברזל. עם השנים הצנרת מחלידה ולאט לאט החלודה חוסמת חלק מהשטח הפנימי של הצנרת. זו הסיבה שהצנרת מצליחה להעביר זרמי מים דקים בלבד ולכן גם זרם המים כשמתקלחים הוא חלש. צנרת זו עלולה להתפוצץ בכל יום ולכן אם עורכים שיפוץ מסיבי, חשוב מאד לטפל בשלב הראשון בנושא הצנרת כפעולת מניעה. אם לא יטופל נושא זה, עלול להיווצר מצב שהצנרת תתפוצץ ויהיה צורך להחליף שוב אריחים ופריטים נוספים לאור הטיפול המאוחר בצנרת הבעייתית.

הפתרון הוא פירוק של כל הצנרת הישנה והחלודה והתקנה של צנרת חדשה מפלסטיק PVC בקוטר המתאים. לאחר הנחת כל קווי המים לאמבטיות, וקווי הביוב, מכסים אותם בחול ומבטנים עם בטון, כדי שלא יהיו תזוזות ונזילות.

לאחר מכן מחברים את כל הכלים הסניטריים החדשים שנבחרו בקפידה בהתאם לרצונם של הלקוחות ולטרנדים העיצוביים בסגנון כפרי, קלאסי, מודרני או וינטג' .

אמבט קיים בכמה גדלים ואפשר לשדרג לג'קוזי, הכול בהתאם למידות החדר וצרכיהם של המשתמשים. אפשר לרכוש אמבט בכמה גוונים, בדרך כלל בוחרים בגוונים בהירים כדי ליצור תחושה שהחדר גדול הרבה יותר מגודלו האמתי.

חלק גדול מהאסלות הנמכרות היום הן אסלות תלויות. הכוונה היא לאסלות ללא רגלית, דבר שמקל מאד על התחזוקה השוטפת ועל ניקיון האסלות באופן שוטף. חלקה האחורי של האסלה מוצמד לאריחי הקיר ומתבצעת התקנה מסיבית כך שחלילה לא תיפול האסלה. גם הניאגרה היא סמויה והיא מותקנת בגובה, מאחורי הקיר של האסלה. במקרה של תקלה, מבצע האינסטלטור את השינויים והתיקונים דרך פתח השירות שהוכן מראש. כך רואים בחדר האמבטיה רק את האסלה התלויה ואת הפאנל הכולל את הלחצנים. קיימים סוגים רבים של ניאגרות סמויות, אסלות תלויות ופאנלים מעוצבים ודי קשה לבחור את הדגם האהוב מתוך ההיצע הרחב.

בתחום ארונות האמבטיה, מנצלים את מלוא השטח הקיים ומזמינים ארון פונקציונלי שחלוקת השטח בתוכו תהיה נוחה ביום יום לאחסון מגבות, סבונים וכו', מעליו מציבים מראה מודרנית לנוחות כולם.

על ארון האמבטיה מאד אופנתי לחבר כיור מונח שכל גודלו מונח על הארון. קיימים כיורים מסוג זה בגדלים שונים, בכמה צורות גיאומטריות כמו עגול, אליפסה, מרובע ומלבני. אפשר לחילופין להתקין כיור בחצי עומק בתוך ארון האמבטיה או להזמין ארון אמבטיה הכולל גם כיור – ביחידה אחת.

רוב הלקוחות בוחרים כלים סניטריים בגוונים בהירים וכך יוצרים מראה יוקרתי של חדר הרחצה ומהפך מול הנראות של חדר האמבטיה הישן.

על הרצפה והקירות, מדביקים אריחים בגדלים ובגוונים שנבחרו, הם משלימים את העיצוב והופכים אותו למראה יוצא דופן .

אפשר להוסיף לכך וילונות תואמים, מגבות בצבעים המשתלבים עם הנראות, כלים לסבון ולמברשות ומשחת השיניים, בסדרה המתאימה בגווניה ובצורתה לקו העיצובי של חדר האמבטיה.

שיפוץ חדר האמבטיה הוא תהליך שלוקח כמה ימים ויוצר הרבה מאד בלגן ולכלוך בבית. אך התוצאה הסופית שווה בהחלט את הבלגן ואת ההשקעה הכספית.

אולי יעניין אותך גם:

תיקונים קטנים בחדר האמבטיה

שיפוץ אמבטיה חלודה