052-9095406
תמונת נושא: שיפוץ אמבטיה חלודה

אנחנו גרים בבית ושוהים בו שעות רבות בכל יום וחשוב לכולנו לחיות בבית נקי ואסתטי. אחת מנקודות התורפה בבתים ישנים רבים היא מצבה של האמבטיה. במקרים רבים היא חלודה באחת מפינותיה או על הדפנות. זה מאד לא נעים להתרחץ באמבט הנמצאת במצב כזה ולכן רבים מחליטים לטפל בבעיה באופן מעמיק, כדי לייצור סביבה הרבה יותר נקייה ונעימה.

אפשרויות לשיפוץ האמבטיה: 

ציפוי באמייל

הדרך הפשוטה יחסית היא הסרת כתמי החלודה, ליטוש כל שטחי האמייל וציפוי מחדש של כל שטח האמבטיה בציפוי אקרילי שאינו מחליד כדי שתופעה זו לא תחזור על עצמה. מדובר בחומר שהוא בטיב מעולה ולכן מחזיק מעמד שנים רבות, אפשר לרכוש אותו בצבע לבן ובכמה גוונים נוספים.

רוב בעלי המקצוע המבצעים סוג זה של עבודה הם מיומנים באופן ליטוש החלודה והתזת החומרים ולכן יבצעו את העבודה באופן יסודי ביותר. זו מלאכה שיכולה להיעשות גם על ידי בעל הדירה אך אם הוא לא יבצע אותה כראוי, הנזק יהיה הרבה יותר גדול ולכן יהיה צורך שאיש מקצוע יבצע את התהליך הכפול שיהיה יקר הרבה יותר .

לכן מומלץ להזמין מראש איש מקצוע שיבצע משימה זו באופן מקצועי, לשביעות רצונם של הדיירים.

היתרון הגדול הוא שלאחר ההתזה, האמבטיה נראית כמו חדשה, היא נקיה, אסתטית והופכת את הרחצה לחוויה הרבה יותר נעימה.

החלפת החגורה העליונה של האמבטיה

אפשרות נוספת היא תיקון רק של החגורה הרקובה המקיפה את האמבטיה, על ידי הזרקת חומר ייחודי המפסיק את הליך הקורוזיה ויצירת החלודה. לאחר החדרת החומר מחליפים את כל המסגרת החיצונית של האמבטיה וכך היא נראית כמו אמבטיה חדשה ברמת גימור גבוהה.

מדובר בעבודה פשוטה שאינה עולה סכומים גבוהים והיא חוסכת את האופציות היקרות יותר. תקופת האחריות על שיפוץ זה היא למשך שלש שנים.

הלבשת האמבטיה

פתרון פשוט נוסף הוא הלבשת האמבטיה. בתהליך זה מלבישים אמבטיה אקרילית לתוך האמבטיה הקיימת. נוצרת אמבטיה חדשה המכסה את כל האמבטיה הישנה כך שלא רואים את כתמי החלודה את הסדקים או כל פגם אחר שהיה באמבטיה הישנה. החומר האקרילי הוא עמיד מאד וברוב המקרים האמבטיה המולבשת נשארת תקינה לאורך שנים רבות, אינה מתקלפת ואינה מחלידה. יתרון נוסף וחשוב הוא שהחומר האקרילי הוא חומר מונע החלקה וכך ילדים אינם מחליקים בעת הרחצה באמבטיה.

תוך כמה שעות מסיימים את מלאכת הלבשת האמבטיה והיא נראית כמו חדשה. העלות של פעולה זו לא יקרה והיא כדאית מאד.

שיפוץ חדר האמבטיה

מי שמעוניין לבצע מהפך ולשפץ את חדר האמבטיה, צריך להיערך לכך מראש בכמה היבטים.

עבודת שיפוץ יסודית של חדר האמבטיה נמשכת במינימום שבוע ימים ובדרך כלל יותר מכך. לאורך כל הימים הללו לא תהיה אפשרות להתרחץ בחדר האמבטיה. אם יש חדר רחצה נוסף בבית זה פתרון מצוין אך אם אין, יצטרכו בני המשפחה להתקלח אצל בני משפחה או שכנים עד תום השיפוץ.

במהלך השיפוץ ישלפו אנשי המקצוע את האמבטיה הישנה ויפנו את כל אריחי הקרמיקה ברצפת חדר הרחצה ואם תרצו גם בקירותיו.

אם מדובר בבניין ישן המותקנת בו צנרת מברזל מומלץ מאד להחליף אותה בצנרת מ – PVC. סביר להניח שצנרת הברזל היא כבר רקובה ופיצוץ בצנרת זה רק עניין של זמן. התקנת צנרת חדשה ייצור זרם מים קולח שישפר במאד את חווית הרחצה.

השיפוץ גם עולה סכומי כסף נכבדים והוא כולל את רכישת האמבטיה והאריחים החדשים, תשלום לבעל המקצוע עבור העבודה ועבור על החומרים.

בתום השיפוץ המסיבי תיהנו מרחצה באמבטיה חדשה, בצבעים הנעימים שאותם בחרתם.